Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Ne, 24. 12. 2023 13:30

Štědrovečerní běh Zahradní čtvrtí

Štědrovečerní běh v Luhačovicích: V Zahradní čtvrti hlavní závod odstartuje v 13.30 hodin 

Čas konání: 13:30


    Už 35. ročník silničního městského Štědrovečerního běhu pořádají v sobotu 24. prosince v Luhačovicích. Ten se koná v prostorách vjezdu do místní Zahradní čtvrti, kde je start i cíl tohoto tradičního a oblíbeného vánočního sportovního podniku. 

   V Luhačovicích v hlavním závodu poměří síly muži, ženy, veteráni, veteránky, junioři, juniorky. Děti si podle věku od 13 hodin zazávodí  na dvou tratích:  300 metrů (děti do 6 let a děti 7 – 9 let) a 600 metrů (děti 10 – 14 let).

    ,,Hlavní závod pro muže a ženy nad 15 let je dlouhý 2 kilometry a je rozložený do dvou okruhů. Jeho startovní výstřel je naplánován zhruba na 13.30 hodin. Při vyhlašování výsledků bude oceněno 6 nejlepších mužů a 6 nejlepších žen. Ovšem drobnou cenu dostanu všechny ženy, které se závodu zúčastní,“ upozorňuje hlavní pořadatel nejstaršího běžeckého závodu v novodobé historii v Česku Libor Slezák.

   ,,Letošní novinkou vánočního sportování v Luhačovicích bude možnost během jednotlivých závodů vyzkoušet si krátkou zhruba 5 – 8 minutovou ukázku závodu v orientačním běhu. A to přímo v Zahradní čtvrti,“ zve všechny zájemce do lázeňského města Libor Slezák.

   V posledním ročníku Štědrovečerního běhu v Luhačovicích v roce 2021 si ve všech kategoriích zazávodilo 132 běžců. Z toho bylo 42 mužů, 21 žen a 69 dětí. Letos pořadatelé očekávají podobnou účast, zhruba 150 běžců.

   Závod mužů 24. prosince 2021 vyhrál český reprezentant v orientačním běhu Vojtěch Sýkora (OOB TJ Slovan Luhačovice), který první příčku vybojoval za čas 5:28. Mezi ženami zvítězila rovněž nositelka barev OOB TJ Slovan Luhačovice Sára Bednaříková, jež se blýskla časem 7:27.     

   Traťový rekord drží už z roku 2006 člen z pořádajícího luhačovického klubu orientačních běžců Dalibor Slovák. Ten před 16 lety zaběhl čas 5:16.                                                 

 

                                    

Nahoru